PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10036102}

Pies i Robot

Robot Dreams
7,5 2 630
ocen
7,5 10 1 2630
7,6 30
ocen krytyków
Pies i Robot
powrót do forum filmu Pies i Robot

Na pewno nie ze strony Psa. Spędzenie kliku miłych chwil i zabawy niekoniecznie mnie przekonały, że to ma być jakaś głęboka więź. Pokazuje to późniejsze zachowanie Psa - dla niego ważne jest, żeby w ogóle kogoś mieć, a nie tę konkretną osobę/istotę. Moje serce zostaje po stronie Robota. Historia, która trochę przypomina Klarę i słońce Ishiguro.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Wątpię. Pies bardzo tęsknił za Robotem - za tym konkretnym Robotem. I myślę, że na ekranie pokazano "ledwie kilka miłych chwil i zabawy" symbolicznie; więź z pewnością była głębsza i nawiązała się poprzez więcej, niż zostało pokazane widzowi. Inaczej film musiałby być zbyt długi, a chodziło w nim o ukazanie czegoś innego, niż szczegółowego budowania relacji. Głęboka więź tej dwójki to coś, co można sobie z łatwością dopowiedzieć na podstawie tego, co widzieliśmy.

ocenił(a) film na 6
kiniusza

Masz rację, ale ten film nic a nic mnie nie poruszył.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Sam Pies to okropna postać, albowiem w filmie pokazano go wyłącznie w negatywnym świetle.
W filmie tym najbardziej w oczy rzuca się jego obżarstwo oraz skąpstwo.
W każdej scenie Pies obżera się bowiem niezdrowym żarciem (zestawy podgrzewanych w mikrofalówce klusek z serem i kilkoma warzywami, chipsy, hot-dogi albo żelki), zaś dokonując zakupów wybiera produkty oblepione obniżkami (ciekawe czy jego przyjaciel również był w przecenie). Nie wiem jak wyglądały komiksy źródłowe, ale tutaj zupełnie nic nie wiemy o jego przeszłości, charakterze albo o tym dlaczego zamyka drzwi do swego mieszkania na tyle zamków (trauma czy paranoja?).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones